Przasnysz. Brawa dla siłaczy z LKS Grom

Renata Jasińska
Sportowcy z LKS Grom są w kadrze Polski i mają szansę na dobre lokaty nawet w Mistrzostwach Świata Renata Jasińska
Bartłomiej Kiersikowski, Jakub Szczepański i Zbigniew Klimczak - zawodnicy Ludowego Klubu Sportowego GROM, zostali uhonorowani za szczególne osiągnięcia w sporcie.

Pamiątkowe dyplomy otrzymali 26 marca w czasie sesji rady miejskiej. Sportowcy są obecnie w kadrze Polski i mają realne szanse na zdobycie kolejnych medali i tytułów na Mistrzostwach Polski w październiku, a być może również na osiągnięcie dobrych wyników na Mistrzostwach Europy i Świata.

Trenują w Przasnyszu pod kierunkiem Cezarego Pykały. - W ubiegłym roku zdobyliśmy pięć medali. Postaramy się, by w tym roku było ich więcej - mówił trener.

LKS GROM istnieje już ponad 22 lata. Od początku zawodnicy startujący w jego barwach zdobyli łącznie 58 medali.

17-letni Bartłomiej Kiersikowski jest wicemistrzem Polski z 2013 roku. W 2014 roku na Mistrzostwach Polski Juniorów w dwuboju siłowym w kategorii wagowej do 66 kg pobił rekord Polski w martwym ciągu i zdobył tytuł mistrza Polski. W tym roku, 12 marca w Spale, na turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym Juniorów do lat 18 zajął drugie miejsce i zapewnił sobie prawo do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w czerwcu, w Finlandii.

- Bartłomiej ma realną szansę nawiązać walkę o medal. Jest zawodnikiem sumiennym, bardzo pracowitym i zdeterminowanym - mówi trener.

19-letni Jakub Szczepański to 5-krotny medalista Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Jego pierwszym sukcesem był brązowy medal na Mistrzostwach Polski w 2010 roku. Na kolejnych zawodach zdobywał już same złote medale. W 2012 roku został mistrzem w kategorii open do lat 16. Jakub jest pracowity i pomimo że jest szczupły, to bardzo silny zawodnik.

Z kolei 17-letni Zbigniew Klimczak w 2014 roku zdobył złoty medal w kategorii juniorów do lat 16 w wyciskaniu sztangi leżąc. Uzyskał wówczas lepszy wynik niż zwycięzca zawodów w kategorii do lat 18. Gdyby startował w tej kategorii bez wątpienia zdobyłby kolejny medal. Zbigniew jest również brązowym medalistą Mistrzostw Polski do lat 20.